Uzun yıllar boyunca protezler , eksik veya başarısız dişlerin standart yerini almıştır. Bununla birlikte, diş hekimliği sürekli olarak gelişmektedir ve hastaların mümkün olan en iyi genel ağız sağlığına ulaşmasına yardımcı olacak yeni yenilikler bulmaktayız. Diş implantları, teknolojinin sizin gibi hastaların optimal ağız sağlığına dönmesine yardımcı olmasının yollarından yalnızca biridir. Genel olarak, diş implantları, protezlere kıyasla daha iyi, daha kalıcı diş değiştirme seçeneğidir ve çok daha iyi sonuçlar verir. Dental implantların gülümsemenizi geri kazanmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Diş İmplantları Nelerdir?

Diş implantları , eksik veya başarısız dişleri değiştirmek için bir periodontist veya ağız cerrahı tarafından çene kemiğinize yerleştirilen küçük titanyum “kök şeklindeki” vidalardır. İyileştikten sonra genel diş hekiminiz veya protez uzmanınız implantlarınızı eski haline getirecek ve üstüne kuronlar yerleştirecektir.

Dental implantlar, doğal görünümlü ve doğal hissettiren bir kuron veya köprüyü desteklemek için kalıcı ve sağlam bir temel sağlar. Ek olarak, hareketli bölümlü veya tam protezlere kıyasla çok daha fazla tutuculuk, stabilite ve destek eklemek için kullanılabilirler.

Diş İmplantları Dişleri İyileştirmenin En İyi Yolu

Bugün dünyanın en saygın dental organizasyonlarının fikir birliği ile dental implantlar, dişleri değiştirmenin en ideal ve en öngörülebilir yolu olarak kabul edilmektedir .

Bunun nedeni ise:

  • Dental implant restorasyonları, his, görünüm ve işlev açısından en çok doğal dişlere benzer. İmplantlar cerrahi olarak çene kemiğinize yerleştirildiği için kemiğe yapışarak gerçek diş gibi davranırlar.
  • Dental implantlar, uzun vadede zamanın %90’ından fazlasında başarılıdır. Şimdilerde on binlerce implant hastasını kapsayan geçmişe dönük çalışmalar, bu etkileyici öngörülebilirliği desteklemektedir.
  • Dental implantlar çene kemiğini korur ve kemiğin zamanla erimesini (kaybolmasını) engeller. Dental implant tedavisi, bunu gerçekleştiren tek diş değiştirme stratejisidir. Diş implant tedavisi, geleneksel diş destekli köprü tedavisinden farklı olarak her zaman komşu dişleri korur. Bir diş köprüsü ne yazık ki, köprüye destek sağlamak için bitişik dişlerin büyük ölçüde kesilmesini içerir. Bitişik dişler üzerindeki bu etki, gelecekte olası kanal tedavisi ve/veya tekrarlayan diş çürüğü riskini her zaman artırır.
  • Diş implantlarının ömür boyu sürmesi beklenir. Dental implant tedavisi, daha büyük bir zaman ve finansman yatırımı gerektirebilir. Bununla birlikte, implantlı hastalar, uzun vadeli yatırımın çok daha az maliyetli, çok daha doğal bir his ve eksik dişleri değiştirmek için kullanılan diğer diş tedavilerinden çok daha öngörülebilir ve görünüşte olduğunu bulmaktadır.

Diş implantları genellikle umutsuz bir dişin çekilmesiyle aynı zamanda yerleştirilebilir (kırık, çürüme veya diş eti hastalığından kemik desteğinin kaybı nedeniyle). Diğer zamanlarda, implant tedavisi, en iyi sonuçları elde etmek için aşamalı tedavi veya en az iki prosedür gerektirebilir.

Dental Ar’da, implant yerleştirmenin tüm kapsamını destekleyecek diş hekimleri ve uzmanlara sahibiz, bu da çoğu durumda baştan sona tüm dental implant sürecini aynı klinikte tamamlayabileceğimiz anlamına gelir. Diş implantlarının dişlerinizi eski haline getirmeniz için nasıl doğru seçim olabileceğini öğrenmek için bir Dent-ar diş hekimleri ile konuşun.